رویداد رونمایی از استارت‌آپ «چمران تیم»

22 خرداد 1398
رویداد رونمایی از استارت‌آپ «چمران تیم»
اولین رویداد «چمران تیم» با هدف ایجاد دغدغه ارتباط دانشگاه با صنعت، یکم تیر ماه و در تالار دکتر قریب، برگزار خواهد شد.

    در حال حاضر، یکی از مشکلاتی که دانشگاه‌های علوم پزشکی گریبان‌گیر آن هستند، پژوهش‌هایی است که کاربرد صنعتی چندانی ندارند؛ در حالی که اساتید و دانشجویان، پتانسیل علمی مطلوبی در این زمینه دارند. از طرفی، با وجود نیاز محسوس صنایع کشور- به خصوص صنایع حوزه سلامت - به این گونه پژوهش‌ها، تصمیم‌های اخذ شده در این مورد، عملا راهکار دائمی و مناسبی برای ارتباط بین دانشگاه‌های علوم پزشکی و صنایع حوزه سلامت، ارائه نداده‌اند.

    در همین راستا، چمران تیم با بهره‌گیری از ظرفیت های علمی دانشجویان و اساتید و توانایی های مالی صنایع، سعی در ایجاد ارتباط موثر بین دانشگاه و صنعت دارد تا پروژه های استراتژیک و مورد نیاز کشور انجام پذیرد و از هدررفت وقت و انرژی دانشگاهیان و سرمایه های صنایع جلوگیری شود.

    اکنون که پس از ماه‌ها تلاش، بسترهای لازم برای آغاز فعالیت چمران تیم فراهم شده، در صدد آنیم که با حضور اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران، از این استارت‌آپ رونمایی کنیم.

    این رویداد با حضور دانشجویان علاقه‌مند به حوزه پژوهش کاربردی، اساتید، مسئولین دانشگاه علوم پزشکی تهران و وزارت بهداشت در تالار دکتر قریب برگزار خواهد شد. در این رویداد سعی خواهد شد تا ضمن گفتگو و تبادل نظر فعال دانشجویان و اساتید در این زمینه و طرح دغدغه با مسئولین مربوطه، دغدغه ارتباط دانشگاه‌ها با صنایع احیا شده و مشارکت دانشگاهیان برای فعالیت در این حوزه، جلب شود.

به همین منظور، از تمامی دانشجویان و اساتید علاقه‌مند به پژوهش کاربردی و دغدغه‌مند در این زمینه دعوت می‌شود تا در این رویداد، حضور پیدا کنند.

برنامه رویداد

    1) کارگاه Policy Brief: در این برنامه که به صورت Pre-event برگزار می‌شود، با مشارکت دانشجویان دغدغه‌های هر یک از قشرهای اساتید، صنایع، دانشجویان و مسئولین حوزه سلامت شبیه‌سازی می‌شود. در این کارگاه، دانشجویان به چهار گروه تقسیم شده و با راهنمایی تسهیل‌گران، هر گروه سعی می‌کند از دید یکی از قشرهای درگیر - یعنی استاد یا صنعت یا دانشجو یا مسئول - به این موضوع نگاه کنند. در پایان، هر گروه، نتایج بحث و گفتگوی خود را در قالب ارائه‌ای چند دقیقه‌ای، با دیگر گروه‌ها و همچنین پنلیست‌ها در میان می‌گذارند.

    2) Panel: در طی این پنل، سه نفر از مسئولین دانشگاه و وزارت بهداشت، درباره نتایج و راه‌حل‌های مطرح شده توسط گروه‌ها دقایقی صحبت می‌کنند؛ اما بخش اصلی این گفتگو، پرسش‌های دانشجویان و اساتید از پنلیست‌ها و پاسخ‌های ایشان خواهد بود.

    3) در پایان، مراسم رونمایی از چمران تیم، با ارائه مسئولین این استارت‌آپ برگزار خواهد شد. در طی این مراسم، علاوه بر تبیین جایگاه و اهداف این استارت‌آپ، توضیحات لازم جهت عضویت اساتید و دانشجویان و صنایع ارائه شده و همچنین هدایا و تسهیلات ویژه‌ای به متقاضیان عضویت، تقدیم خواهد شد.

جدول زمانی رویداد

قرائت قرآن، سرود ملی و خوش‌آمد‌گویی

2:45-3

برگزاری Policy Brief (به همراه پذیرایی)

3-4:20

برگزاری پنل پرسش و پاسخ

4:20-5:30

مراسم رونمایی از چمران تیم

5:30-6

ثبت نام دانشجویان در رویداد

-دانشجویان علاقه‌مند به پژوهش کاربردی و دغدغه‌مند در حوزه ارتباط با صنعت، می‌توانند با مراجعه به این صفحه، برای شرکت در پنل ثبت نام کنند.

- همچنین دانشجویان می‌توانند با فرستادن انگیزه‌نامه (Motivation Letter)، برای شرکت در بخش کارگاه Policy Brief ثبت نام کنند. با توجه به ظرفیت محدود، از بین دانشجویان علاقه‌مند، نهایتا تعداد چهل نفر گزینش خواهند شد.

- همچنین به اساتید و دانشجویانی که در رویداد شرکت کنند، عضویت یکساله رایگان در چمران تیم تعلق میگیرد.

پوسترهای پیش‌معرفی رویداد

تماس با ما

منتظر بمانید...